"ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE, TE DUŻE I TE MAŁE"

Utworzono dnia 20.12.2022, 12:45

„ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE TE DUŻE I MAŁE" z Mobilną Filharmonią

W śnieżne dni grudnia każdy już czuje magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Przedświąteczny tydzień  rozpoczęliśmy udziałem w koncercie pt. „Świąteczne zwyczaje te duże i małe”. Mobilna Filharmonia zawitała do naszej szkoły po raz trzeci, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Poznawaliśmy zwyczaje świąteczne, słuchaliśmy i nuciliśmy pastorałki: Od serca do ucha, Jam jest dudka, Gore gwiazda Jezusowi. Na koniec razem zaśpiewaliśmy kolędy: Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem.

Wspólne kolędowanie i przeżyte doznania artystyczne pozwoliły dzieciom w ciekawy sposób poczuć atmosferę wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia.