WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Utworzono dnia 10.05.2019, 18:33

Warsztaty profilaktyczne przeciwko przemocy i agresji

W dniu 24 kwietnia 2019 r w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VIII . Zajęcia przeprowadziła pani Justyna- aktorka krakowskiego Teatru „Kurtyna” z którym współpracujemy od kilku lat      w zakresie realizacji widowisk profilaktycznych. W tym roku zmieniliśmy formę przekazu i postawiliśmy skorzystać z propozycji warsztatów. Zajęcia oparte były    o osobiste doświadczenia aktorki związane z problemem agresji w jej życiu   i sposobami radzenia sobie z własnymi emocjami. Podczas warsztatów  uczniowie  mieli możliwość  poszerzenia dotychczasowej wiedzy na temat agresji    i przemocy. Problematyka zajęć obejmowała  nie tylko zagadnienia dotyczące definiowania pojęć ale również odpowiedzialności,  konsekwencji oraz sposobów reagowania i przeciwdziałania zjawisku przemocy i agresji. Ich celem było wykształcenie u uczniów umiejętności  radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, rozpoznawania swoich stanów emocjonalnych i adekwatnego reagowania na nie. Liczymy iż zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w praktyce. Mamy świadomość iż zmiany jakie zachodzą w życiu  każdego człowieka nie dzieją się od razu lecz są procesem który niekiedy trwa długo, wymaga czasu, cierpliwości i wsparcia.  W przypadku młodych ludzi istnieje ogromna potrzeba pokazywania pozytywnych wzorców a edukowanie naszej młodzieży w tym zakresie stanowi jedynie punkt wyjścia do dalszych działań.