WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA TUSZYMA

Utworzono dnia 08.10.2017, 22:12

Wycieczka do nadleśnictwa

Przedszkolaki i zerówkowicze w ciepły, jesienny dzień wyjechały się na ciekawą wycieczkę do Nadleśnictwa w Tuszymie. Na początku wszystkie dzieci wzięły udział w multimedialnej lekcji przyrody, prowadzonej przez leśniczego w sali konferencyjnej. Z wielkim zachwytem podziwiały też wystawę przyrodniczą. Następnie udaliśmy się pod 400 letniego dęba, do którego mocno przytuleni wypowiadaliśmy swoje marzenia. Kolejnym punktem wycieczki był rezerwat koni. Mogliśmy je poobserwować a nawet pogłaskać. W szkółce leśnej widzieliśmy poletka sadzonek, bo to nie prawdziwa szkoła tylko część lasu, na którym hoduje się malutkie drzewka, żeby potem z nich wrósł duży las Na zakończenie wycieczki było pieczenie kiełbasek, które bardzo wszystkim smakowały.

Wyjazd był bardzo interesujący i z pewnością pojedziemy tam jeszcze.

oprac. Barbara Szajna