DZIEŃ KROPKI- INPIRUJĄCA HISTORIA

Utworzono dnia 01.11.2022, 22:10

DZIEŃ KROPKI- INPIRUJĄCA HISTORIA

Dzień kropki to święto dedykowane dzieciom w różnym wieku, dlatego obchodzi się je przede wszystkim w szkołach i przedszkolach. Nazwa brzmi dosyć niepozornie, ale w rzeczywistości kryją się pod nią niezwykle atrakcje dla najmłodszych i – co najważniejsze – wspaniałe przesłanie.

Dzień kropki to naprawdę wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Opowieść wydana w 2003 roku szybko zyskała popularność wśród najmłodszych, głównie za sprawą wciągającej fabuły. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości. Jak to możliwe?

Zrezygnowana i pozbawiona pewności siebie Vashti usłyszała od nauczycielki: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Chociaż początkowo dziewczynka była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, szybko okazało się, że nawet malutka kropka ma ogromną moc. “Dzieło” Vashti w postaci czarnej kropki na środku kartki wkrótce zawisło na ścianie, oprawione w złotą ramę. W tym momencie rozpoczęła się piękna, pełna kreatywności przygoda. Dziewczynka zdała sobie bowiem sprawę, że ogranicza ją jedynie wyobraźnia i że w każdym z nas drzemie talent, który potrzebuje jedynie impulsu, aby pokazać się światu.

źródło: https://www.rodzice.pl/dzien-kropki/

„Dziś dzień kropki jest w świetlicy, więc głosujcie ochotnicy!”

Takim hasłem przywitani  zostali uczniowie naszej szkoły 15 września w dniu święta kropki.  Krótka historia tego inspirującego dnia, zachęciła nas do zorganizowania mini konkursu. Każdy z uczniów miał możliwość wytypowania ilości kropek znajdujących się na dekoracyjnym plakacie. Uczniowie, którzy byli najbliżsi prawidłowego wyniku otrzymali drobne słodkości.  Wszystkim, którzy spróbowali swoich sił gratulujemy!