#LABORATORIAPRZYSZŁŚCI- MODELE 3D

Utworzono dnia 15.06.2023, 23:09

Modele 3D z naszej drukarki

W II półroczu roku szkolnego 2022/ 2023 w naszej szkole rozpoczął się proces tworzenia Biblioteki Modeli 3D.  W najprostszym ujęciu to - podobnie jak tradycyjna biblioteka, będzie to wyznaczona przestrzeń, w której gromadzone będą materiały do wypożyczenia na lekcji. Będą znajdować się tam zbiory wydruków 3D przydatne podczas lekcji. Biblioteka modeli 3D to idea popularyzująca wykorzystanie nowych technologii w edukacji, która łączy pracę uczniów i nauczycieli. To pokazanie możliwości i zalet nowoczesnych rozwiązań tym, którzy nie dostrzegają jeszcze drzemiącego w technologii potencjału, jak również umożliwienie uczniom bardziej aktywnego udziału w procesie edukacyjnym. Taka przestrzeń rodzi też nowe pomysły i projekty szkolne, których szczególny charakter pozwala angażować w równym stopniu uczniów i nauczycieli.

Dotychczas w naszej szkole udało się wydrukować następujące modele3D:

• KĄTY Zestaw 5 elementów prezentujących kąty 30°, 45°, 90°, 120° i 180°. Modele, które można wykorzystać do pewnego stopnia i miar kątów zadanych z naszego otoczenia. Model będzie szczególnie zależny od nauczania matematyki
    i edukacji wczesnoszkolnej.
  • UŁAMKI Zestaw elementów, który ułatwi zrozumienie ułamków. Z poszczególnych części można ułożyć pełne koła, co pomoże zobrazować zagadnienie podczas omawiania. Modele będą szczególnie przydatne na zajęciach z matematyki oraz w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  • NUTY Zestaw 10 modeli prezentujących elementy zapisu nutowego. Modele posiadają wgłębienia, w które należy przykleić magnesy. Dzięki temu możliwe jest przyczepienie modeli do metalowej tablicy podczas ćwiczeń z uczniami. Model będzie szczególnie przydatny na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i matematyki.
  • CYFRY Zestaw szablonów cyfr do nauki czytania i pisania, składający się z cyfr oraz pasujących do nich szablonów, które same również mogą posłużyć do nauki. Model będzie szczególnie przydatny na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej oraz w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.