PROGRAM DLA SZKÓŁ

Utworzono dnia 27.06.2023, 11:00

PROGRAM DLA SZKÓŁ

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła po raz kolejny brała udział w „Programie dla szkół”. W ramach realizacji Programu wdrażane są różnorodne działania edukacyjne, które stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe.

Podczas wiosennych zajęć w świetlicy szkolnej, uczniowie oglądali film edukacyjny oparty na warsztatach kulinarnych  prowadzonych przez Kucharza Pana Grzegorza Łapanowskiego, dotyczący pory roku wiosna- lato, zostali również zaznajomieni z poszczególnymi wartościami odżywczymi, które znajdują się w owocach, warzywach oraz produktach mlecznych. W ramach realizacji projektu edukacyjnego, zostały przeprowadzone zajęcia „Jak jeść zdrowo” oraz „Wartości odżywcze warzyw i owoców”.

Z okazji Dnia Marchewki w  naszej szkole zorganizowana została degustacja różnych wyrobów z dodatkiem jabłka i marchewki. Dodatkowo poprzez zabawę i wspólną degustację, uczniowie badali różnymi zmysłami cechy owoców i warzyw