ŚWIĄTECZNE WARSZTATY - LAS W SZKLE

Utworzono dnia 16.12.2022, 15:51

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY - LAS W SZKLE

Las w szkle jest to ogólna nazwa dla kompozycji roślinnych zawartych w szklanym pojemniku. Może być on otwarty bądź zamknięty. Podczas gdy w przypadku kompozycji otwartej szklany pojemnik służy zwyczajnie za przezroczystą, ozdobną doniczkę, w kompozycji zamkniętej tworzony jest unikalny, odizolowany mikro-ekosystem. Aby stworzyć taki ekosystem potrzebna jest odpowiednia wiedza, oraz trochę czasu i uwagi.

źródło: https://laswszkle.com/

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej podczas zajęć mieli okazję dowiedzieć się, czym jest las w szkle, a dzięki krótkiej prezentacji dowiedzieli się jak krok po kroku stworzyć swoją własną niepowtarzalną kompozycję roślinną. Żywe roślinki, ziemia, kamienie w przeźroczystym szkle oraz kilka ozdób wystarczyło, aby powstały te wyjątkowe świąteczne dekoracje. Dzięki zaangażowaniu uczniów każda z wykonanych prac okazała się oryginalna i wyjątkowa.